Een naaktkalender stond sowieso al op haar bucketlist. Maar de uitwerking ervan liet op zich wachten. โ€œIk zocht een doel, iets waarmee ik mijn steentje kon bijdragen aan een mooiere wereldโ€, aldus Marisa.

Het project werd de Oceaan. โ€œVanaf september ben ik non-stop beginnen rondreizen om twaalf beelden te visualiseren die het #plasticproblem (lees: plastieke vervuiling in de oceanen) aan het licht brengen. Dit deed ik (bijna) telkens met een andere fotograaf. Negen artiesten brachten acht landen in beeld op een subtiele soms een surreรซle manierโ€.

De kalender is hier beschikbaar en een deel van de opbrengst gaat naar Mission Blue, een initiatief van de Sylvia Earle Allians (S.E.A) die zich bekommert over de bescherming van Hope Spots โ€“ bijzondere plekjes die van vitaal belang zijn voor de gezondheid van de oceaan.

Marisa Papen bracht eerder al minder ethische merchandise uit, in de vorm van een seksspeeltjeโ€ฆ Lees meer, hier.

Benieuwd naar het volledige interview met de Limburgse schone? Klik hier.