Deze weg richting de nieuwe restaurants en eetcafรฉs die je absoluut niet mag overslaan.
Frans-Belgisch restaurant Joyau
De plaats: waar het vroegere Sensunik gevestigd was, huist nu Joyau. Een nieuwe eigenares sinds enige tijd, en een andere naam voor het restaurant, omdat de gastronomische ambities anders liggen. Chef-kok Amber De Wispeleir โ de voormalige winnares van โMijn Restaurantโ โ zwaait hier de culinaire scepter en tilde de gerechten en wijnkaart naar een hoger niveau.
Het bord: hier kom je voor een Frans-Belgische keuken met seizoensgebonden gerechten. A la carte kun je gaan voor een tartaar van oosters gemarineerd rundsvlees, een stoverij van varkenswangen, โฆ maar je kunt ook opteren voor het maandmenu, de business lunch en voor de kids tot 12 jaar is er een aangepast menu.
Dit bericht bekijken op Instagram
De prijs: de business lunch (hoofdgerecht en dessert) kost โฌ 29; het Junior Menu โฌ 27; het drie- en viergangen menu kosten respectievelijk โฌ 45 en โฌ 55.
Adres en info: Molenstraat 69, 2018 Antwerpen, 03 216 00 66, joyau.be
Fine Dining Garage Taxiโs Restaurant
De plaats: in een voormalige taxi-garage huist nu het restaurant waar chef-kok Gilles Bogaert vanuit zijn open keuken creatieve en originele gerechten op de borden tovert. Het interieur is eclectisch met industriรซle elementen.
Dit bericht bekijken op Instagram
Het bord: bio-teelt, verse ingrediรซnten en Noordzeevis staan centraal. Gezonde, pure smaken en versheid voeren de boventoon. Vis wordt zuiver op de grill bereid. โs Middags kun je enkel opteren voor het lunchmenu dat wekelijks wijzigt. Ook op vrijdag- en zaterdagavond is er een menu, op andere momenten kun je kiezen uit de kaart.
De prijs: lunchmenu โฌ 32; voor het vier-, vijf- en zesgangen menu betaal je โฌ 55, โฌ 65 en โฌ 75. Formules met aangepaste wijnen zijn ook mogelijk.
Adres en info: Zuidstationstraat 35, 9000 Gent, taxisrestaurant.be
Eetcafรฉ De Maekerij
De plaats: โPraat, Smaak, Maakโ dat is het concept van De Maekerij waar je terechtkunt voor diverse creatieve activiteiten, maar waar ze ook een zeer leuk ingericht Eetcafรฉ hebben.
Het bord: je kunt kiezen uit drie ontbijtformules met de leuke namen โHarry Potterโ, โBody Buildersโ en โYoga Queenโ. Ze bieden eenvoudige maar zeer lekkere koude en warme gerechten en tal van zoete lekkernijen zoals brownies en Brusselse wafels.
Dit bericht bekijken op Instagram
De prijs: de ontbijtformules met inbegrip van een warme drank gaan van โฌ 7 tot โฌ 13, zoete snacks rond de โฌ 4 euro en voor een lunchgerecht betaal je om en bij de โฌ 10.
Adres en info: Mechelsestraat 56, 3000 Leuven, demaekerij.be