Op haar 30ste is Émilie Crickx de belichaming van de moderne zakenvrouw. Met haar duurzame badmodemerk Rhodée, haar werk als freelance styliste en het moederschap van een zoontje, jongleert ze behendig tussen alles door, altijd in beweging. Van haar favoriete adressen in Brussel tot haar creatieve projecten: neem een kijkje in het bruisende leven van een ondernemende vrouw.

Je combineert veel rollen tussen je merk Rhodée, je werk als styliste en als artdirector. Wat is jouw geheim om te jongleren tussen je carrière en je nieuwe rol als moeder?

Organisatie, dat is de sleutel. Mijn zoon Diego is naar de kinderopvang gegaan en mijn status als zelfstandige maakt het makkelijker om mijn schema aan te passen. Ik heb het geluk dat ik mijn werktijden kan aanpassen, en vooral, dat ik goed omringd ben. Mijn vrienden helpen me enorm en Diego houdt ervan tijd met hen door te brengen. Natuurlijk gaat alles goed zolang de routine er is… behalve als hij ziek wordt! Dan is het chaos, maar uiteindelijk vinden we altijd een oplossing.

Ik besteed ook veel tijd aan reizen, of het nu voor mijn werk is als styliste in Parijs, het beheer van Rhodée of mijn B2B-verbintenissen. Daarom heb ik mijn manier van reizen volledig herzien, met name door een elektrische bakfiets van Riese & Müller te gebruiken, superhandig om door Brussel te navigeren en parkeerstress te omzeilen.

Hoe zien jouw dagen eruit?

Elke dag is anders. Zelden spendeer ik een hele dag achter een bureau. Ik doe een beetje thuiswerken, maar anders ben ik altijd in beweging. Eén dag per week ga ik naar Antwerpen, waar ik artdirector (op het gebied van design) ben van het merk Our Sister. Mijn eerste collectie lanceert deze winter. Voor styling ga ik vaak naar Parijs. Mijn voorraden zijn elders, dus als ik de verzending en logistiek moet regelen, is dat weer een ander punt van val. We ontwikkelen ook de B2B, wat betekent dat er veel winkelbezoeken zijn. Enkele zaterdagen per maand besteed ik aan verkoop in het conceptstore Pimprenelle en aan het beheer van mijn sociale media.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par EMILIE CRICKX (@emiliecrickx)

Je hebt je merk van duurzame zwemkleding ontwikkeld met je beste vriendin Valentine Witmeur. Waar komt je passie voor mode vandaan?

Ik ben opgegroeid in deze wereld, al van jongs af aan ben ik omgeven door mode. Mijn moeder was artdirector bij Mer du Nord, een iconisch Belgisch merk, en mijn stiefvader werkte ook in de industrie.Voor mij was werken in de mode vanzelfsprekend. Maar de beslissing om mijn eigen merk te lanceren kwam met de wens om moeder te worden. Ik werkte als styliste en mijn weken waren vol met intensieve dagen, vaak van 7 uur tot 19 uur, drie keer per week, en de andere drie dagen in de conceptstore van mijn moeder, Pimprenelle Concept Store. Ik werkte dus zes dagen op zeven. Dit ritme leek me niet langer compatibel met het moederschap. Voor mij betekent vervulling zowel het moederschap als mijn carrière. Ik had een project nodig dat me in staat stelde beide te combineren, en zo is Rhodée ontstaan.

Wat gaf je de inspiratie om te starten?

Tijdens Covid stopte mijn werk van de ene dag op de andere. Styling is een vak van contact, en op een bepaald moment stond alles stil. In dat kader besloten we, samen met Valentine, dit merk te ontwikkelen. Rhodée blijft een kleinschalig project dat we stap voor stap, op ons eigen tempo, laten groeien. Het doel was niet om direct inkomsten te genereren, maar om een sterk merk op te bouwen met solide fundamenten. We streven ernaar kwaliteitsvolle, duurzame stukken aan te bieden. Daarom hebben we de beste materialen geselecteerd, produceren we in Portugal en nemen we de tijd om het goed te doen. Deze keuze vereist tijd en geduld, en elke stap is nauwgezet. Maar het is precies deze kwaliteit die betekenis aan ons project geeft.

Wat zijn jullie respectievelijke rollen?

We bedenken samen de ontwerpen en de artistieke richting. Valentine beheert de productie en het contact met Portugal. Mijn focus ligt op de dagelijkse activiteiten van het merk. Ik beheer de verkoop en marketing.

Jonge moeder en zakenvrouw zijn, dat maakt een verschil. Wat heb je over jezelf ontdekt sinds de komst van je zoontje?

Dat ik super georganiseerd ben, en dat was mijn grootste angst: niet alles kunnen beheren. Achteraf realiseer ik me dat het makkelijker gezegd dan gedaan is, maar het is echt deze organisatie die me helpt niet overweldigd te worden en volop te genieten van Diego.Maar als er één ding is dat ik niet kan uitstaan, is het mensen horen zeggen dat ze constant “onder water” staan. Vaak is het gewoon een kwestie van slechte tijds- en prioriteitsbeheer. Vandaag is mijn absolute prioriteit Diego, maar dat betekent niet dat de rest genegeerd wordt. Het draait allemaal om balans en timing. Goed organiseren is de sleutel tot vervulling in je werk en persoonlijke leven.

Look: Collectors Club

Look: Collectors Club

Je woont in Brussel. Wat bevalt je aan deze stad?

Mijn ouders komen van het platteland, maar ik wilde altijd al in de hoofdstad wonen. Het is levendiger, meer restaurants, meer kansen, vooral als je jong bent. Daarnaast is het een enorm vredige stad. Het is goed wonen, de ruimte is prettig, je zit niet op elkaar zoals in Parijs. Soms denk ik dat in Parijs wonen meer professionele deuren zou openen, maar uiteindelijk hou ik van de menselijke schaal die Brussel biedt. Het is niet zo groot, je kent uiteindelijk iedereen, en er zijn veel leuke plekken om elkaar te ontmoeten.

Wat zijn je favoriete plekjes in Brussel?

Mijn favoriete restaurant is de 203. Niet alleen omdat het heerlijk is, maar omdat het wordt gerund door een van mijn beste vriendinnen, die ook de peettante van Diego is! Ik ben vaak bij Seven, een super gezellige plek, en vooral super praktisch met een kind. Ik ben een grote liefhebber van matcha – hun Iced Matcha Mango is geweldig! Het is ook mijn go-to voor cappuccino’s en koffie. Café Bouche is ook een van mijn favorieten, een warme plek waar men geniet van geweldige koffie en gebak in een gezellige sfeer. Voor diner hou ik van Nénu, een Aziatisch restaurant perfect voor de avond. Zonder Night Shop te vergeten, een verborgen juweeltje met een intieme sfeer en altijd geweldige gerechten. Dit zijn plekken waar je je comfortabel voelt, waar je echt kunt genieten in alle rust, en waar de kwaliteit altijd consistent is.

Wat is je levensmantra?

Mijn mantra is echt “Less is more”. Ik pas het toe in elk aspect van mijn leven: mijn huis, mijn inrichting, mijn kleding, echt alles. Ik ben echt tegen overconsumptie en excessen. Ik investeer liever in een prachtig kledingstuk dan tien stukken van fast fashion te kopen. Hetzelfde geldt voor badpakken, ik geef de voorkeur aan een kwalitatief stuk dat lang meegaat, in plaats van er tientallen te verzamelen die snel hun vorm verliezen. In mijn interieur hetzelfde principe: vintage kwaliteitsstukken, maar nooit in overvloed. Ik haat opeenhoping, die items die uiteindelijk in een kast terechtkomen. Ik hou ervan als alles opgeruimd en sober is. Het stelt me in staat om echt na te denken over wat ik koop en trouw te blijven aan mijn mantra van “Less is more”. Het is ook een manier om mezelf te beheersen, niet te worden overweldigd door nutteloze dingen.

Look: Collectors Club – Café: Bouche, Brussel 

Heb je in je dagelijks leven bewuste keuzes gemaakt om je waarden te laten terugkomen?

De lokale ondernemers steunen heeft een echte plek in mijn leven. Ik geef de voorkeur aan kleine winkels, ambachtslieden, degene die het lokale leven doen bloeien. Dit zelfs in mijn boodschappen: ik haal mijn producten bij de lokale slager en ga naar de Libanees bij mij in de buurt voor een goede hummus bijvoorbeeld. Het is een persoonlijke toewijding, ik vind het erg belangrijk om deze lokale economie te voeden. Als zelfstandige is er elke maand de realiteit van hoe het zal gaan, hoe je met de lasten om moet gaan, alles rond brandmanagement. Daarom ben ik me zeer bewust van de impact van mijn consumptiekeuzes. Mijn wijn halen bij het wijnhuis, kwaliteitsproducten kopen, zelfstandigen ondersteunen is zoveel meer lonend. En ik denk dat het cruciaal is om de manier waarop we consumeren te heroverwegen. Lokale merken bevoordelen, onze vrienden, ambachtslieden, lokale restaurants ondersteunen… Daar kunnen we echt het verschil maken. Als we allemaal de mindset van ‘Less is more’ omarmen, kunnen we kleine bedrijven ondersteunen in plaats van megaketens zoals Shein of Zara, die weinig bijdragen aan onze lokale economie.

Look: Pimprenelle Concept Store 

Je bent onlangs begonnen met het gebruik van een elektrische bakfiets Riese & Müller voor je verplaatsingen. Wat heeft je ertoe gebracht de stap te zetten?

Het is waar dat het verkeer in Brussel steeds uitdagender wordt, met eenrichtingsstraten, nieuwe infrastructuur en de zoektocht naar een parkeerplek. Daarom probeer ik autoritten zoveel mogelijk te beperken. Het idee om de trein te nemen of met de fiets te reizen is echt de ideale oplossing, vooral met de recente verbeteringen voor fietsers. Het is geweldig omdat Diego het ook geweldig vindt, en ik hou ervan om hem van jongs af aan de smaak van deze zachte mobiliteit mee te geven. Ik geloof dat we er uiteindelijk allemaal in meegaan, ook al voelt het voor sommigen nog niet vanzelfsprekend. Maar bij zonnige dagen wordt een fietstocht echt aangenaam en praktisch, vooral als je je geen zorgen hoeft te maken over parkeren. Het is echt een alternatief voor de auto, en het wordt duidelijker naarmate de stad zich aanpast.

Overschakelen van auto naar fiets, dat vraagt een echte aanpassing. Welke aanpassingen heb je moeten doen?

Ik heroverweeg mijn manier van reizen wanneer ik mijn bakfiets gebruik. Nu probeer ik te optimaliseren: als ik mijn dag op de fiets begin, blijf ik op de fiets, des te meer omdat ik Diego, mijn spullen, de boodschappen kan vervoeren… Als het een dag is waarop ik de auto nodig heb, houd ik me daaraan. Zo vermijd ik het heen en weer switchen. Uiteindelijk is het gewoon een kwestie van organisatie, en aangezien ik het leuk vind om mijn dagen te structureren, heeft het zich vrij snel in mijn routine geïntegreerd.

Welke creatieve projecten inspireren je momenteel?

Het doel voor Rhodée is om zijn ontwikkeling te versnellen, vooral op het B2B-vlak. We krijgen veel aanvragen voor proefmonsters, dus het plan is om aanwezig te zijn in een selectie van zorgvuldig gekozen boetieks. We bereiden ook evenementen en privéverkopen voor om onze zichtbaarheid te vergroten. Verder willen we echt de Franse markt verkennen, vooral Parijs, waar de vraag groot is. En als nieuwigheid: we lanceren onze eerste samenwerking met het vegan nagellakmerk Karolin Van Loon.

Wat staat er op je vision board voor 2025?

Eindelijk beginnen aan sport, maar eerlijk gezegd is dat al tien jaar een van mijn voornemens! Daarnaast ook blijven investeren in mijn carrière, mooie professionele ontmoetingen uitlokken en blijven reizen. Ik zou graag Japan ontdekken, het is een bestemming die me inspireert, vooral vanwege zijn architectuur. Ook zou ik graag naar New York gaan! En uiteraard blijven genieten van Diego, veel momenten delen en herinneringen creëren.

Look: Pimprenelle Concept Store, Meubilair: Galerie Leonet Hoang 

Als je één advies zou kunnen geven aan een andere jonge moeder-onderneemster die probeert alles te combineren, wat zou dat zijn?

Voornamelijk organiseren. Maar zonder er te veel druk op te leggen. Ik zie veel moeders enorm gestrest met hun kinderen, terwijl je ze in feite vanaf het begin moet betrekken in jouw levensritme. Onze ouders deden dat ook, en daar kwamen we heel goed mee uit! Een kind past zich aan. Ik nam hem altijd overal mee naartoe en vandaag is hij erg op zijn gemak, of het nu met mijn vrienden is of bij zijn grootouders. Als er iets is dat ik strikt respecteer, dan zijn het de schema’s. Het lijkt misschien tegendraads, maar uiteindelijk maakt het alles makkelijker. Hij eet elke dag om 18 uur, slaapt om 19 uur, en dat werkt. Natuurlijk zijn er uitzonderingen, maar een duidelijke routine vanaf het begin helpt enorm. Het voorkomt problemen, geeft zekerheid aan het kind en, vooral, maakt het makkelijker om alles te combineren.

R&M is de Duitse specialist in elektrische, stedelijke en bakfietsen van topkwaliteit.

Dit artikel is in nauwe samenwerking met Riese and Müller en Emilie Crickx gerealiseerd.